כל הסיבות למה לך לקחת קורס סלסה

כל הסיבות למה לך לקחת קורס סלסה ולא לבוא פעם ב… לשעורים

אני רוצה לספר לכם את הסיפור האישי שלי בממש כמה משפטים: הגעתי לסלסה לגמרי במקרה ועשיתי שיעור אחד. לא התחברתי לזה ובאמצע השיעור הלכתי (יותר נכון ברחתי כל עוד נפשי בי אבל זה כבר סיפור לבלוג אחר). שבועות לאחר מכן יצאתי עם מישהי מתוקה אמיתית שסיפרה לי שהאקס שלה היה לוקח אותה לרקוד סלסה. אני שניסיתי להרשים אותה אמרתי לה שגם אני יודע לרקוד וביחד הלכנו לשיעור ומסיבה. התפללתי שהשיעור יגמר כדי שנוכל לעוף משם ובסוף השיעור המדריך סיפר על קורס מתחילים. לא הקשבתי. אחרי 10 דקות החברה שלי באה אליי ואומרת לי “מאמי עשיתי לנו הפתעה, רשמתי אותנו לקורס”. ומאז הכל הסטוריה. אילולא הייתי עושה את הקורס יש מצב טוב שלא הייתי מדריך היום ואם היו שואלים אותי על סלסה סביר להניח שהייתי מגרד קצת בראש ואומר “עשיתי איזה 2 שעורים, לא אהבתי”. אז מכוון שאני חייב לעולם הקורסים את כל מה שאני יודע על סלסה החלטתי להסביר לכם התלמידים למה כדאי לכם לבוא לקורס סלסה ולא לבוא לשיעור כן שיעור לא.

1. כי זה מחייב אותך להתמיד

כולנו יודעים איך זה. החלטנו להתחיל ללכת לחד”כ פעם עד 3 בשבוע. שלימנו בסביבות ה-3,000 שקל בשנה. בשבוע הראשון הלכנו 3 פעמים, בשבוע השני הלכנו פעם אחת ואחרי חודש נתקענו בעבודה. ימים עברו חודשים עברו ואחרי שנגמר המנוי אנחנו צריכים לשלם שוב למרות שהלכנו אולי 5 פעמים כל השנה.
כן, ככה כוח הרצון שלנו עובד. הרבה פעמים אנחנו רוצים דברים (כמו להיות רקדני סלסה תותחים) אבל להגיע למועדון בגשם? שבוע הבא.. מבטיח. אצלנו בבית ההורים שלי ניסו להתחכם וקנו הליכון חשמלי הביתה. (תוך כמה חודשים הוא הפך להיות קולב של בגדים)

להתמיד זה לא קל אבל היי, אם היית משלם למאמן כושר אישי על 20 מפגשים מראש והוא היה מפנה לך זמן לא היית מעז להבריז!

קורס סלסה יחייב אותך להתמיד. אם אתה רוצה ללמוד סלסה זה לא יבוא בחינם, צריך להשקיע. ואם לא תגיע לשעורים אתה תשכח. אם לא תתמידי את לא תסתדרי. ולכן קורס הוא פתרון מושלם! יש משהו שמכריח אותך לבוא כל הזמן – זה מתקיים כל שבוע, באותה השעה ואם לא תבוא תרגיש לא נעים מול חברי הקבוצה (מספר הבנים והבנות שווה – אם לא הגעת, השאר יתבאסו עליך)

האווירה במועדון סלסה. צילום: פנורמה דאנס פלור

2. כי זה שיעור הרבה יותר ארוך ומקיף

קורס סלסה הינו במסגרת של שעה וחצי. למה זה טוב? כי אז יש הרבה יותר זמן למדריכים להתעכב על הפרטים הקטנים, לעבור בצורה יותר יסודית על הכל, להתייחס לכל אחד באופן אישי ויש מלא זמן לתרגל. אם אתם כמוני ולא קולטים מהר, צריכים קצת זמן תרגול – קורס הוא פתרון מצויין.

3. כי זה משתלם כלכלית

תחשבו על זה רגע: קורס הוא 8 מפגשים נכון? אז במחיר של קורס מקבלים 8 שעורים. רגע, אלו שעורים כפולים (90 דקות במקום 45 דקות) חוץ מזה מקבלים בנוסף עוד 8 כניסות חינם למועדון (שזה כולל גם את השעורים במועדון) ככה שקורס נותן לנו כבר 16 שעורים במסגרת הקורס ועוד 8 במסגרת המועדון, עד עכשיו אנחנו עומדים על 24. אבל זה עוד לא הכל, אחרי השעורים במועדון יש גם מסיבת סלסה! אז מקבלים 24 שעורים ועוד כניסה ל-8 מסיבות. המחירים של הקורסים משתנים ולכן אני לא אוכל לכתוב כאן מספרים מדוייקים אבל בממוצע יוצא 21 ש”ח לשיעור! (שזה זול יותר מ-50 ש”ח כניסה או 40 לחברי מועדון)

4. כי זה אישי ואינטימי

כמה פעמים יצא לך להגיע לרמה מסויימת בסלסה וכולם מבינים חוץ ממך? נראה שכולם עשו את התרגיל באופן מושלם ורק את/ה עוד מדדה? אתה רוצה לשאול את המדריך שאלה אבל הופה – התחיל שיר תרגול, אחרי השיר המדריך שאל אם יש שאלות, היה המון רעש מסביב, התביישת או לא שמת לב וכבר עברנו לתרגיל הבא?

קורס הוא הזדמנות פז מהבחינה הזו. כמו שאמרנו יש הרבה יותר זמן ואז המדריך לא ממהר לשום מקום, מלבד זאת המדריך עובר אחד אחד ומתרגל באופן אישי וזו ההזדמנות ללחוש לו (או לה) באוזן את השאלה או שאפילו הוא בעצמו ישים לב לטעויות שלך ויתקן אותם.

הקורס מתנהל כשאין אף אחד במועדון חוץ מהקורס (מקסימום עוד קורס אחד). אין את הרעש והצפיפות שמטבע הדברים קורים בשעורים הרגילים במועדון. כולם בקורס חברים שלך (סיכמנו כבר שאתם הולכים לבלות חודשיים ביחד לא?) ואת/ה יכו/ה להרגיש חופשי, לא להצטמק בפינה קטנה במועדון, לשאול כל שאלה ולעבור עם המדריך באופן אישי.

רגע, זה עוד לא הכל! במסגרת הקורס יש זמן מתוקצב של תרגול של הדברים מהשבוע שעבר יחד עם המדריכים. אז מקסימום אם לא שמת לב תמיד אפשר לתפוס את המדריך לפני הקורס או אחרי. יש המון המון המון זמן!

5. כי יש דברים שלומדים רק בקורס

מן סטייל קובני, ליידי סטייל, שיינס, בצ’אטה ועוד. כל אלה הם נושאים שנוגעים בהם במועדון ממש על קצה המזלג ברמות המאסטר ובשיעור המקדים. אז נכון, כל מי שעשה איי פעם שעור מאסטר עם ירין יודע שהוא מקדיש המון המון זמן לסטייל קובני. כל מי שאיי פעם עשה שיעור מאסטר LA עם אוהד או עם יאיר יודע שהם מקדשים זמן לשיינס וליידי סטייל נוגעים בכל הרמות של ה-LA אבל רק במידה ויש מספיק זמן.

קורס מתחיל את הנושא שאתם מעוניינים ללמוד אותו מההתחלה. לא נוגע בו כדרך אגב או ממש ב-2 מילים. בקורס עוברים על כל הנושאים באופן יסודי ויכול להפריד בין מישהו שהוא יודע לרקוד טוב לבין מישהו שיודע לרקוד מדהים. כי כמה שמדריכי המאסטר שלנו נפלאים (ולא רק מדריכי המאסטר) כמה באמת הם יכולים לעבור עם כל אחד באופן אישי על משהו שהוא לא חלק מתוכנית הלימוד?

קורס ליידי סטייל עם ליאת כהן. נפתח ב-. דרך נפלאה לשפר סגנון נשי

קורס ליידי סטייל עם ליאת כהן. דרך נפלאה לשפר סגנון נשי

6. כי מכירים ככה חברים חדשים

תחשבו על זה רגע – אתם עכשיו חודשיים הולכים לבלות ביחד, להכיר אחד את השני בשם הפרטי לרקוד המון. קורס זו אחלה הזדמנות להכיר רקדנים ורקדניות ברמה שלך אם לקחת קורס מתחילים, אף אחת לא תדע שם יותר ממך אם לקחת קורס LA כולם כאן עשו את הקובני לפחות עד רמה 5 (כתנאי קבלה לקורס). אז אני כבר לא מדבר על אנשים שהכירו בקורס סלסה והתחתנ (וכן, אני מכיר כמה באופן אישי)ו. אני מדבר על כאלה שתמיד אומרים “אין לי עם מי לרקוד” או “כל מי שאני רוקד איתה (או איתו) מתקדמ/ת ממני ואני מתבאס”. קח קורס! כולם כאן ברמה שלך!

7. כי תוך 8 מפגשים ואת/ה מגיע לאן שרצית

אם לקחת קורס מתחילים, תוך 8 מפגשים אתה יודע לרקוד סלסה! אם לקחת קורס LA תוך 8 מפגשים אתה כבר תוכל לרקוד LA ברמה גבוהה! התוכניות של קורסי הסלסה, הרואדה והשעורים הנוספים בלטינגייט הן תוכניות שהתגבשו במשך שנים על שנים עם עשרות אלפי תלמידים. אחרי כל השנים והנסיון בלטינגייט יודעים להגיד בצורה מאוד ברורה – התוכנית שלנו עובדת. מצאנו את הנתיב הקצר ביותר להפוך אותך לרקדן סלסה או לשפר אותך כרקדן סלסה.

8. כי יש לך קשר אישי עם המדריך

במועדון יהיו לכם מדריכים מזדמנים. בקורס תקבלו מדריך קבוע. למה זה טוב? כי הקשר האישי הזה יגרום לו להכיר אותך ולתת לך דגשים אישיים ולך זה ירגיש נוח לבקש אקסטרא עזרה. יצא לכם לראות אותי או מדריכים אחרים מידי פעם בחוץ עם איזה מישהו או מישהי מעבירים מיני שיעור פרטי? אני מציע את זה לכל תלמיד שלי אבל יש לי חיבה יתרה לתלמידים אצלי בקורס.

ומשהו אחד אחרון לפני שאני מסכם פה את העניינים

תזכרו רק משהו קטן אחד. קורס לא יעשה את העבודה בשבלכם. כדי לדעת סלסה, צריך להתאמן ולרקוד כמה שיותר. אם לא תרקדו ותתרגלו זה לא יקרה גם אם תקחו 1000 קורסים.

לסיכום

אם אתה מעדיף לשלם ביוקר, להצטופף, לא להתמיד, לחזור 900 פעם על אותה הרמה כי לא הבנת או כי לא התמדת, אם בא לך ללמוד רק את תוכנית הלימוד ולא בא לך לדעת מעבר ואם לא בא לך להכיר חברים וחברות חדשים אל תלך על קורס, זה טוב מידי בשבילך

שלכם,
אסף